Wspomnienie o Tych, którzy odeszli

Wspomnienie o Tych, którzy odeszli …
„ Można odejść na zawsze, by stale być blisko…”
Jan Twardowski

1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Obejmujemy pamięcią naszych bliskich zmarłych, pochylamy się w modlitwie i zadumie nad ich grobami, zapalamy znicze, wracamy myślami do wspólnie spędzonych chwil. Obejmujemy także wspomnieniami nasze Koleżanki i Kolegów, którzy odeszli w ostatnich latach oraz tych, których żegnaliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat…

Sabinka Meszek
Wychowała wiele pokoleń uczniów. Cechą, która ją szczególnie wyróżniała była piękna polszczyzna. W pamięci wielu z nas pozostanie jej życzliwość i radosny uśmiech.
Odeszła od nas w marcu 2016 r., spoczywa w na cmentarzu Chobrzanach niedaleko Sandomierza.

Janusz Chmielewski
Cechowała go pracowitość, przyjazny stosunek do uczniów oraz gotowość poświęcenia im swojego czasu i dzielenia się wiedzą. Janusz miał wiele zainteresowań, był miłośnikiem rocka oraz sportu, zwłaszcza żużla i piłki ręcznej. Janusz Chmielewski przegrał walkę z chorobą w październiku 2017 r., spoczywa na cmentarzu komunalnym w Tarnowie – Krzyżu.

Wiesław Syrek
Kolega Wiesiek uczył elektrotechniki i elektroniki. Na grunt szkolny przeniósł akademicki styl nauczania (wcześniej przez kilkanaście lat był pracownikiem naukowym AGH). Przez swoich wychowanków i nauczycieli jest wspominany jako mądry  nauczyciel, wspaniały przyjaciel, dobry człowiek, pełen pasji i radości życia.
Kolega Wiesław Syrek zmarł w kwietniu 2018 r., spoczywa na cmentarzu w Tarnowcu.

Konrad Dzimitrowicz
Uczył przedmiotów elektrycznych i elektronicznych. Przez swoich wychowanków określany był jako osoba niezwykle pomocna w rozwiązywaniu ich problemów, nie stwarzająca dystansu i zawsze życzliwie nastawiona do uczniów.  We wspomnieniach kolegów pozostanie jako człowiek bardzo prawy, sumiennie wykonujący swoje obowiązki, wyrozumiały i zawsze ciepło uśmiechnięty. Jego śmierć była dla wszystkich wielkim ciosem. Przegrał walkę z chorobą w listopadzie 2019 r., spoczywa na cmentarzu w Pleśnej.

Jan Krawczyk
6 listopada 2020 r., niewiele  godzin po śmierci żony zmarł  Dyrektor Jan Krawczyk ( 1932 – 2020 ) . Był długoletnim dyrektorem Technikum Chemicznego i Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie- Mościcach. We wspomnieniach Jerzego Pantery „Był bardzo pracowity i skrupulatny i to dążenie do perfekcji  wpajał swoim współpracownikom i uczniom”. Absolwenci szkoły wspominają dyrektora Krawczyka jako osobę bardzo energiczną, sprawnie zarządzającą szkołą. Spoczywa na cmentarzu w Mościcach.

Stanisława Dziewa- Nowak
Odeszła w listopadzie 2020 roku . Szerokie spektrum zainteresowań Koleżanki Stasi wniosło duży wkład w budowanie pozycji naszej szkoły. Ważniejsze jest jednak to, co zostawiła w sercach i pamięci współpracowników i uczniów. Dla wszystkich była niezwykle życzliwa, chętna do pomocy, a jej uśmiech pomagał skracać dystans. Spoczywa na cmentarzu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Aleksander Łopata-Bernacki
Zmarł niespodziewanie w styczniu 2021 roku, ukochany wicedyrektor szkoły, wychowawca i nauczyciel wychowania fizycznego. Uczucia wszystkich żegnających Pana Dyrektora Aleksandra na cmentarzu w Tarnowie- Rzędzinie oddała Pani Dyrektor Dorota Lis słowami: „ Kochaliśmy go wszyscy- Jego uśmiech, żywiołowość i radość życia. Kochaliśmy go, bo niczego nie udawał, nie grał, był autentyczny (…) w jego obecności każdy czuł się dobrze…”

Maria Wypiór-Maź
Długoletnia nauczycielka naszej szkoły, uczyła chemii i technologii wody. Wspaniała nauczycielka, życzliwa, przyjazna uczniom wychowawczyni. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 14 czerwca 2022 r. w Kościele Św. Trójcy.

Zygmunt Sumara
Zmarł 10.08.2022 r. Emerytowany nauczyciel przedmiotów zawodowych, mechanicznych i elektrycznych. Wykształcił wielu fachowców w tych dziedzinach. Był przyjaźnie nastawiony do każdego ucznia, jednocześnie wpajając im wiedzę teoretyczną i praktyczną.
Spoczywa w na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze.

Wiesław Zimowski
Zmarł 16 .09 2022. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego Dyrektora i Przyjaciela szkoły. W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako Człowiek wierny zasadom dekalogu, oddany pracy, okazujący nam życzliwe zainteresowanie, pełen radości życia i pogody ducha. Będąc Dyrektorem ZST  Wiesław Zimowski został powołany przez Wojewodę Tarnowskiego na stanowisko Pełnomocnika ds. utworzenia PWSZ w Tarnowie. Był także ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego nauczycieli.  Jego praca jako nauczyciela i dyrektora szkoły była wielokrotnie nagradzana. Spoczywa na cmentarzu w Rzuchowej.

autor: Teresa Moczyróg