Wycieczka do Warszawy

W ubiegły piątek tj. 22.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wraz z uczniami 4 Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy na zaproszenie posła na sejm RP pana Piotra Górnikiewicza.

Celem wycieczki było zwiedzenie sejmu, zapoznaniem się z jego funkcjonowaniem jak również poznanie historii parlamentaryzmu w Polsce.

Przy okazji wizyty w Warszawie udało się nam również zwiedzić stare miasto, przespacerować się uliczkami z przewodnikiem, zobaczyć Pomnik Małego Powstańca, zwiedzić kościół, w którym złożone są prochy kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie mieli okazje zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zwiedziliśmy ogród Saski, zobaczyliśmy pałac na wyspie oraz  Belweder.

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, młodzież bardzo fajnie się zintegrowała.

Dziękujemy panu posłowi Piotrowi Górnikiewiczowi za umożliwienie wyjazdu, opiekę dyrektora biura poselskiego Panu Jakubowi Wronie oraz za poczęstunek  w stołówce poselskiej.