Wycieczka klas 4TA i 4E

W dniach 5 – 6 października odbyła się dwudniowa wycieczka 4TA i 4E na Dolny Śląsk. W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunami wędrowali szlakiem górskim na Szczeliniec. Wieczorem odbyło się zwiedzanie Zamku Książ. Noc przyciągnęła duchy – Czarną Damę, Rycerza, garbatego Jaśka, więc pobyt w zamku mocno wszystkich wystraszył. Ze spotkania z duchami wyszliśmy jednak wszyscy obronną ręką i mogliśmy następnego dnia kontynuować wycieczkę. Naszym celem był tajemniczy kompleks Riese w Górach Sowich – wybudowane przez Niemców w czasie II wojny podziemne korytarze, militarna inwestycja III Rzeszy. W Ząbkowicach Śląskich ( dawna nazwa Frankenstein) zwiedziliśmy kopalnię opali i minerałów – unikatowe miejsca, gdzie występowały wysoko cenione kamienie jubilerskie. Kopalnia z niezwykłymi dziejami geologicznymi i z ciekawą historią króla Prus- Fryderyka II Wielkiego w tle.