Wycieczka rowerowa ZST

06.10.2022 przy pięknej pogodzie wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Wymagająca  i zróżnicowana trasa Mościce – Dąbrówka Szczepanowska (wieża widokowa) wymagała od uczestników sporych umiejętności i dobrej kondycji. Duże znaczenie miało też właściwe przygotowanie sprzętu, ale przede wszystkim dobre nastawienie i humor. Trudne podjazdy, szybkie zjazdy, wąskie kręte dróżki, trochę błotnistego terenu, piękne widoki to jest to co zachęca do uprawiania turystyki rowerowej. Na szczególne uznanie zasłużyła Ela z kl. 2TAT, która jako jedyna z dziewcząt wzięła udział  w wycieczce i bez żadnych problemów przejechała całą trasę.

Opiekunami w trakcie wycieczki byli nauczyciele w.f. Towarzyszył nam  przewodnik turystyki rowerowej p. Marek Czosnyka  (członek tarnowskiego klubu rowerowego „Korba”), który kolejny raz pomógł  w sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu wycieczki .