Wyjazd na Międzynarodowe Targi Książki

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, uczniowie ZST mogli ponownie wziąć udział w Targach Książki, które w tym roku organizowano w Krakowie już po raz 25.

Niektórzy z uczniów „polowali” na autografy pisarzy goszczących w tym dniu (28 października) na Targach. Niektórzy szukali okazji finansowych w księgarskich dyskontach, inni zagłębiali się w treść książek wydanych przez ulubione oficyny i starannie wybierali, to co kupią.

Pani Lucyna Olejnik dysponując pewną gotówką z budżetu szkoły biegała od stoiska do stoiska, aby wyszukać to, co najlepsze w bogatej ofercie wydawniczej i księgarskiej. Napełniwszy walizkę i dwie siaty książkami, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku dotarła do busa. Obecnie w bibliotece trwają prace nad opracowaniem 38 nowości, tak aby przed weekendem były gotowe do wypożyczenia.