AKAPIT AGH

Wyniki końcowe etapu pisemnego XLIII OOWEE KRAKÓW – SZCZECIN

W dniu 14 lutego 2020 r odbył się etap pisemny na uczelni wyższej AGH w Krakowie w różnych dziedzinach nauk technicznych . Jak  co roku  z Naszej  szkoły zakwalifikowali się uczniowie w kategorii ELEKTROTECHNIKA do etapu finałowego z klasy IV E  Przemysław Kusior   i Kacper Pietrusiak   . W eliminacjach wzięło udział  120 uczniów z całej Polski , można było by się pokusić o stwierdzenie  ” ZST Elektrykiem stoi ” . Olimpijczycy  na dalszym etapie będą wykonywać  2  zadania praktyczne i z 16 uczniów zostanie zakwalifikowanych tylko 12 do ścisłego finału ustnego , na którym będą odpowiadać przed Komisją na 3 pytania z dziedziny elektryki , elektroniki , maszyn i urządzeń elektrycznych.

Laureaci i Finaliści otrzymają indeksy na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce a którzy wybiorą AGH w Krakowie otrzymają dodatkowe stypendium całoroczne.

W imieniu Dyrekcji , Grona Pedagogicznego i Braci uczniowskiej życzymy Naszym Olimpijczykom powodzenia i niech wracaj 29 marca z Tarczą  Zwycięstwa.