XII  Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są V8 Team, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Akademia Młodego Mechanika, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej.

Szczególnie cenne, świadczące o randze Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są patronaty honorowe: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiceprezesa Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego z Prezesem Jakubem Farysiem, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Związku Dealerów Samochodów, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz szeregu instytucji rządowych i branżowych.

W 10.03 w ZST w Tarnowie odbędą się on-line półfinały, XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, do których zakwalifikowali się uczniowie z klasy 2TEM. Będą oni startować w dwóch kategoriach:

– Młody mechanik tj. Dominik Łabędź oraz Maciej Szczepański

– Młody mechanik motocyklowy tj. Jakub Iwaniec oraz Jakub Krakowski

Przebieg półfinałów:

O godz. 12:00 uczniowie przystępują do testów w ramach kategorii, do których wcześniej się zapisali. Na rozwiązanie każdego testu od momentu jego otwarcia (tj. po wejściu w pierwsze pytanie) uczniowie mają 30 minut. Jednocześnie okno czasowe na rozwiązanie wszystkich testów to okres półtora godziny tj. 12:00 – 13:30.

Naszym uczniom życzymy zakwalifikowania się  do finału. Odbędą się one podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

 

 

Koordynator Zygmunt Nędza