XX LAT SKT

W dniach 7 – 8 lipca 2012 r. odbyły się obchody Jubileuszu XX-lecia Szkolnego Klubu Turystycznego PTTK „Wehikuł”  przy ZST. Na spotkanie z ogniskiem na Brzance przybyło 23 członków SKT z lat 1992-2012, w tym 18 absolwentów. Obchody Jubileuszu uroczyście otworzył wicedyrektor ZST mgr Aleksander Łopata-Bernacki, który z pomocą opiekuna Klubu mgr Pawła Golca wręczył okolicznościowe koszulki uczestnikom spotkania.

Dużo miłych wrażeń dało spotkanie się niekiedy po kilkunastu latach. Można było powspominać wspólne wędrowanie i pracę w Klubie oglądając wystawę plakatów rajdowych rozwieszonych na suknie zamocowanym na siatce boiska. Potem długie i wesołe biesiadowanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Ogromne zainteresowanie wzbudziła przygotowana przez Michała Niemca i Jarka Knapika – poprzedniego i obecnego prezesa, prezentacja zdjęć ze wszystkich imprez jakie odbyły się w 20 latach działalności Klubu. Śpiewom przy ognisku nie było końca, a o świecie najwytrwalsi wdrapali się na wieżę widokową.