ZST

XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

AKAPIT AGHSukcesem uczniów oraz naszej szkoły zakończył się 2 etap XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Krakowie.
W dniu 12 lutego 2016 r. na AGH odbył się 2 etap Olimpiady, w którym uczestniczyli uczniowie ZST –rozwiązując pytania testowe w różnych kategoriach:
Elektronika: Marcin Wisz kl. III N i Damian Kuta kl. IV N
Elektronika Medyczna: Witold Lis kl. III N i Jakub Dziedziak kl. IV N
Elektrotechnika: Krzysztof Nowak kl. II E i Jan Łukasiński kl.III E
Mechatronika: Albert Kuboń i Przemysław Kozioł  z kl.IV N
Informatyka: Piotr Wawryka kl.II I a i Paweł Barnaś kl. III I b
Do 3 etapu praktycznego, który odbędzie się 22-23 kwietnia w Radomiu  zakwalifikowali się z 1 miejsca Witold Lis a z 7 miejsca Jan Łukasiński. Uczniowie będą wykonywali 2 ćwiczenia laboratoryjne – projektowe, po których zostanie wyłoniona ścisła grupa 12 Finalistów walczących w 4 etapie finałowym – ustnym.
Laureaci i Finaliści zapewnią  sobie gwarancję zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz otrzymają  indeksy na kierunki z pionu elektrotechniki, elektroniki, mechatroniki, informatyki i na inne pokrewne  we wszystkich Uczelniach Technicznych w Polsce .
W imieniu swoim i Dyrekcji ZST gratuluje w/w uczniom zakwalifikowania się do następnego etapu Olimpiady oraz składam podziękowania dla mgr inż. Pawła Piątka za przygotowanie uczniów do Olimpiady w kategorii Informatyka.

Wyniki XXXIX OOWEiE
Nauczyciel przygotowujący uczniów mgr inż. Robert Hosaja. Zapraszam do galerii.