ZST

XXXIX Olimpiada Wiedzy Technicznej w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego gości Zawody Okręgowe XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Udział w niej bierze czterdziestu uczniów zakwalifikowanych z piętnastu szkół z Gorlic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Szczucina i Tarnowa. Zawody obywają się w dwóch grupach: elektryczno – elektronicznej i mechaniczno – budowlanej. Najlepsi zakwalifikują się do etapu centralnego, który otwiera laureatom drzwi wiodących uczelni technicznych gwarantujących im indeksy…

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest  Naczelna Organizacja Techniczna a organizacja etapu okręgowego, tradycyjnie, po raz trzydziesty piąty została powierzona Zespołowi Szkół Technicznych.

Spotykanie  na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej możliwe jest dzięki licznej grupie młodzieży która pragnie pogłębiać zainteresowania techniką. Potwierdzeniem jest udział uczniów naszego okręgu w zawodach centralnych w każdej edycji.
To, że ta jakże trudna Olimpiada ma tak ogromny dorobek jest zasługą pracowitej i ambitnej młodzieży oraz licznego grona nauczycieli pomagających uzdolnionym uczniom.

Foto: Patrycja KANIA,  Michał KUKLA