ZST

XXXIX OWT zakończona – uczeń ZST jedynym reprezentantem wszystkich szkół z Tarnowa.

judaszSzymon Judasz z klasy 3 TSK  został finalistą zawodów centralnych XXXIX OWT !

W niedzielę 14.04.2013 zakończyły się dwudniowe zawody XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej. W pierwszym dniu, uczestnicy Olimpiady w ciągu 4 godzin mieli do rozwiązania dwa zadania spośród trzech. W kolejnym zmierzyli się z problemem technicznym, na rozwiązanie którego mieli 3 godziny.
Szymon już po raz drugi brał udział w zawodach 3 stopnia i powalczy o tytuł Laureata XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej. W ubiegłym roku zdobył  tytuł finalisty, więc teraz stoi przed szansą poprawienia tego rezultatu. Należy nadmienić, iż do zawodów centralnych w grupie elektryczno-elektronicznej,  zakwalifikowano 29 zawodników, w  tym 12 z Małopolski. Nasz reprezentant był jedynym zawodnikiem z Tarnowa w tych zawodach. To ogromny sukces dla ucznia i dla szkoły. Teraz pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej poprawiają zadania, aby 22 kwietnia, na spotkaniu Komitetu Głównego, wyłonić laureatów XXXIX edycji OWT.
Warto też dodać, że wśród gospodarzy tegorocznych finałów, był laureat I OWT, dziekan jednego z wydziałów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy – dr hab. inż. Jan Mućko.
Opiekun przygotowujący ucznia mgr inż. Janusz Chmielewski.