Z wizytą we Lwowie

Dzięki współpracy Zespołu Szkół Technicznych z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich kilku uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce patriotycznej do Lwowa. Odbyła się w dniach 9-11 października br. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Odwiedziliśmy miejsca pamięci: Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich, Wzgórze Wuleckie, Zadwórze – zwane „Polskimi Termopilami”. Powyższe nekropolie i pomniki oglądaliśmy wraz z przewodnikiem, który wzbogacał naszą wiedzę o tych miejscach. Wszędzie paliliśmy biało czerwone znicze chcąc oddać hołd poległym tam Polakom. Było to możliwe także dzięki wspaniałej pogodzie, która towarzyszyła nam przez cały pobyt na Wschodzie.

W samym Lwowie byliśmy w Katedrze Lwowskiej, Katedrze Ormiańskiej, Operze Lwowskiej, kasynie szlacheckim, w ratuszu i na wieży widokowej. Miejsca te są dość od siebie odległe, ale dzielnie maszerowaliśmy żwawym krokiem. Wszędzie spotkaliśmy się z dużą życzliwością.

Mieliśmy także możliwość poznania smaków kuchni ukraińskiej oraz spacerowania ulicami miasta. Każdy z nas zaopatrzył się w lokalne słodkości i pamiątki, które będą nam przypominać wyjazd.