ZST

Zawody okręgowe 40 OWT

Zespół ZST na OWT

Zawody okręgowe 40 OWT – spełnienie pasji i marzeń uczniów

To było kolejne udane spotkanie uczniów i nauczycieli w Zespole Szkól Technicznych. Dzień 16 stycznia przeszedł do historii. Zawody okręgowe  zakończone. Teraz czekamy na wyniki, oby pozytywne dla uczniów naszej szkoły. Był to  drugi etap  40 Olimpiady Wiedzy Technicznej,  z którego zostanie wyłoniona ścisła czołówka krajowych  GIGANTÓW TECHNIKI,  którzy zakwalifikują się do finału…

Naszą Szkołę reprezentują  uczniowie:
 
z klasy 4 TSK:
Szymon Judasz
Mirosław Wiejacki
z klasy 4TEAP:
Mateusz Kocoń
Dominik Podosek
Michał Łyszczarz
z klasy 3 TESK:
Artur Zaniewski
 
Opiekę sprawował
Janusz Chmielewski

Przeprowadzenie tej Olimpiady jest  możliwe dzięki licznej grupie młodzieży, która pragnie pogłębiać wiedzę techniczną. Potwierdzeniem dużego zainteresowania olimpiadą jest udział uczniów naszego okręgu w zawodach centralnych w każdej edycji. Nasz uczeń z klasy 4 TSK, Szymon Judasz to Laureat pierwszego miejsca 39 OWT.

 
Zawody  rozegrano w dwóch grupach tematycznych:
elektryczno – elektronicznej  –  51  zawodników
mechaniczno  – budowlanej   –    8 zawodników.
 
Zawody w pierwszej części polegają na rozwiązaniu zadania optymalizacyjnego lub zastosowania informatyki w technice w ciągu 1,5 godziny, natomiast w drugiej części na rozwiązaniu 2  spośród 3 zadań w wybranej uprzednio grupie tematycznej w czasie 3 godzin.
 
W zawodach okręgowych 40 edycji  OWT zorganizowanych przez Małopolski Komitet Okręgowy – Delegatura w Tarnowie na szczeblu szkolnym wzięło udział 449 uczniów z 14 szkół. Zakwalifikowano  59 uczniów z 8 szkół.
Jak podkreśla Barbara Pajdo, Sekretarz Delegatury Małopolskiego Komitetu Okręgowego OWT, szczególne podziękowania należą się dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych w tym dyrektorowi Krzysztofowi Kołacińskiemu, gospodarzowi zawodów. Przypomnieć należy, że właśnie w tej szkole Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy Technicznej  organizowane są  już od  36 lat.  Przez te lata, szkoła może poszczycić się wieloma Finalistami oraz Laureatami tej Olimpiady.
Na bieżącą edycję OWT przybyli zaproszeni goście a wśród nich:
 
Urszula Blicharz – Dyrektor Delegatury Kuratorium, delegatura Tarnów,  przewodnicząca Komitetu Okręgowego OWT, delegatura w Tarnowie.
 
Bogumiła Porębska – Dyrektor Wydziału Edukacji  Urzędu Miasta Tarnowa.
 
Rafał Bednarczyk –  Dyrektor Biura Korporacyjnego  Zarządzania Personelem. Grupy Azoty.
 
Łukasz Mąka – Specjalista ds. systemów automatyki,  przedstawiciel firmy ASTOR z Krakowa.
 
Jacek Sumera – Prezes NOT-u  Rada w Tarnowie.
 
Z ramienia władz Olimpiady funkcję Sekretarza Delegatury Małopolskiego Komitetu Okręgowego,   jak zwykle nienagannie, pełniła Pani Barbara Pajdo.
Rolę Jury pełnili:
Andrzej Witkowski – Przewodniczący Jury w grupie mechaniczno-budowlanej.
Andrzej Szlanta – Przewodniczący Jury w grupie elektryczno-elektronicznej.
Władysław Strejczek  – Członek Jury Komitetu Okręgowego.
 
Razem z młodzieżą przybyli ich opiekunowie.
Stroną organizacyjną zawodów zajmował się tradycyjnie Janusz Chmielewski.
 
Od wielu lat nasza szkoła może liczyć na pomoc ze strony Firm zaprzyjaźnionych, pełniących rolę firm partnerskich i współpracujących.
Do ich grona należy zaliczyć:
Grupę Azoty oraz ASTOR Kraków, które ufundowały pamiątki dla uczestników zawodów oraz ich opiekunów.
Dodatkowo Firma ASTOR ufundowała Voucher w formie dowolnego, darmowego kursu szkoleniowego dla ucznia ZST, który osiągnie najlepszy wynik w zawodach okręgowych.
 
Patronat medialny sprawowali:
Tygodnik TEMI
Radio RDN
Telewizja IMAV-TV
Tygodnik Miasto i Ludzie
Portal moscice.pl
Zdjęcia robili uczniowie z klas 2FOT: Patryk Urasiński oraz  Jakub Sobczyk.
 
Dyżur podczas trwania zawodów pełnili uczniowie klasy 3 TESK.
 

FOTORELACJA