Zmiany w bibliotece

W ostatnich dniach biblioteka szkolna zmieniła program obsługi – MOL Optivum został zastąpiony przez MOL NET+. Ten program został napisany z wykorzystaniem technologii „chmury”, co zmieniło sposób obsługi przez bibliotekarza i korzystania ze zbiorów bibliotecznych przez użytkowników biblioteki.

Poprzez e-dziennik do każdego czytelnika została wysłana informacja o sposobie zalogowania się do programu, aby móc posługiwać się katalogiem OPAC (Online Public Access Catalog) i mieć możliwość zarządzania swoim kontem bibliotecznym.

Zachęcam do korzystania z tego udogodnienia i przypominam, że biblioteka jest czynna codziennie. Można wybrać z katalogu interesujące pozycje, sprawdzić czy są dostępne, zarezerwować i … zgłosić się po odbiór przygotowanych książek. Czekam na chętnych – Lucyna Olejnik