ZST dla WOŚP 2024 – „Płuca po pandemii”

28.01.2024 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 32. Na ulice Tarnowa wyszło ponad 900 wolontariuszy, którzy zbierali datki na zakup sprzętu medycznego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Celem tegorocznej zbiórki jest także wyposażenie szpitali w urządzenia do diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej i torakochirurgii oraz sprzęt niezbędny do rehabilitacji pulmonologicznej stosowany w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
Tradycją ZST jest coroczny udział w tej nieocenionej akcji charytatywnej. W tym roku 17 wolontariuszy połączyło siły z tysiącami wolontariuszy w kraju i „grało” razem dla dzieci i dorosłych, by walczyć z chorobami płuc!

Wolontariusze z ZST:

1. Szymanowska Agata 5TE
  2. Tokarz Andrzej 5TI
  3. Wzorek Arkadiusz 5TI
  4. Turczak Filip 5TI
  5. Skowrońska Adrianna 5TF
  6. Boroń Agnieszka 5TF
  7. Jurczak Małgorzata 5TF
  8. Golec Oliwia 5TF
  9. Kołodziej Oliwia 5TF
  10. Hebda Inga 4TAT
  11. Stawarz Michał 4TAT
  12. Hałun Roksana 4TF
  13. Englart Joanna 4TF
  14. Skowyra Kamil 4TF
  15. Biskup Jakub 4TF
  16. Kawula Jan 4TF
  17. Ziaja Oliwia 4TF

zebrali wspólnie kwotę o wysokości aż : 14 178, 64 zł pobijając tym samym rekord z 2020 roku.

Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie zaangażowanie wszystkich wolontariuszy. Największe szczęście do hojnych darczyńców miała uczennica klasy 5 F, Małgorzata Jurczak, która zawartością swojej puszki (4654,83 zł) pobiła wszelkie indywidualne do tej pory rekordy w naszej szkole .

Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom za poświęcenie swojego wolnego czasu na udział w tej ważnej i potrzebnej akcji. Niechaj dobro które czynicie dla innych wraca do Was ze zdwojoną mocą! Dziękujemy za Wasze dobre serducha!

Koordynator WOŚP w ZST:

Beata Marchwicka-Świętek