ZST-Ekomobilni: Wycieczka rowerowa do Zalipia

W środę 16.09.20 w ramach akcji ZST Ekomobilni odbyła się wycieczka rowerowa uczniów naszej szkoły do Zalipia, połączona była  ze zwiedzaniem synagogi w  Dąbrowie  Tarnowskiej. Tarnowska Organizacja Turystyczna (organizator wycieczki) zapewniła przewodnika rowerowego na trasę oraz przewodnika po Zalipiu, który przeprowadził również warsztaty ‘zalipiańskie’ dla uczniów.  Opiekę nad uczniami ze strony szkoły sprawowali nasi wuefiści: pan Zbyszek Chmura i Tomasz Kijowski.

Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Pogoda udała się znakomita, trasa prowadziła bocznymi, mniej uczęszczanymi drogami, bądź traktami leśnymi. Grupa okazała się wyrównana kondycyjnie i pokonała ponad 80-cio kilometrową trasę w 7 godzin, wliczając w to zwiedzanie, warsztaty i postoje. Średnia prędkość na liczniku wyniosła około 20km/h.

Opinie uczestników były entuzjastyczne. Jeszcze w trakcie wycieczki pojawiły się pytania o możliwość zorganizowania kolejnego wyjazdu. Dlatego  z przyjemnością informujemy, że już w przyszłym tygodniu, w środę 23 września wraz z Tarnowską Organizacją Turystyczną organizujemy dodatkową  wycieczkę rowerową, tym razem do Ryglic. W ten sposób symbolicznie otworzyliśmy i zamkniemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu na rowerach..

Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału. Zgłoszenia przyjmuje do poniedziałku pan Zbigniew Chmura i Beata Kotaś.

Opracowała na podstawie relacji uczestników Beata Kotaś, współorganizator wycieczki.

Zdjęcia pochodzą od uczestników wycieczki.