ZST

ZST MISTRZEM TARNOWA !!!

Drużyna ZSTSportowcy naszej szkoły odnieśli kolejny sukces. Tym razem piłkarze zdobyli tytuł mistrza Tarnowa w halowej piłce nożnej, zostawiając w pokonanym polu 26 drużyn. Drużyna rozpoczęła rozgrywki grupowe od remisu  0 : 0 z I LO Tarnów, następnie wygrała 2 : 0 z ZSME (bramki zdobyli Kącik, Dzwoniarek ) i  8 : 1  z IV LO Tarnów (Pazdalski 2, Gurgul 2, Jasiak, Dzwoniarek, Gut, Matras).
rozgrywkach półfinałowych, w których  wzięli udział mistrzowie 6 grup i dwa najlepsze zespoły z drugich miejsc, rozpoczęliśmy słabo. Na początek przegraliśmy  z CKZ i U b  2 : 3 (Wajs, Matras), ale już kolejne mecze rozstrzygnęliśmy  na swoją korzyść. Wygraliśmy 6 : 2 z  ZS Budowlanych (Pazdalski 2, Wajs, Kącik, Gurgul, Dzwoniarek) i  6 : 1  z III LO Tarnów. Awansowaliśmy do finału z pierwszego miejsca w grupie.
W grach finałowych  nie mieliśmy sobie równych. Pokonaliśmy  kolejno CKZ i U b  4 : 2 ( Pazdalski, Kącik, Dzwoniarek, Tyka), II LO Tarnów  4 : 1 ( Dzwoniarek, Kącik, Tyka, Matras) i zremisowaliśmy z gospodarzami CKZ i U a  0 : 0.
Zdobywając 7 punktów zostaliśmy najlepszą drużyną tych rozgrywek, uzyskując tytuł MISTRZA TARNOWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w roku szkolnym 2014/15.
Kolejność końcowa :

  1. ZST Tarnów 7 8 : 3
  2. CKZ i U b 6   6 : 6
  3. CKZ i U a 4 4 : 2
  4. II LO Tarnów 0 3 : 10

Skład reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych :
Kącik Mateusz, Pazdalski Łukasz, Pieprz Oskar (wszyscy IV TESK/TEAP)
Dzwoniarek Jakub, Bałut Dawid (IV TM), Roczniak Tomasz, Gurgul Karol (IV TIN),
Matras Bartek, Tyka Filip, Gut Konrad, Lesiński Marcel (II E), Jasiak Adrian (II Ia),
Wajs Adrian, Strojny Szymon ( I M).
Trenerem zespołu jest p. Tomasz Kijowski.