ZST

 KONKURS  JĘZYKOWO-LITERACKI  „POLONISTA NA 102”


Dnia 1 marca 2017 r. odbył się konkurs językowo-literacki, organizowany przez bibliotekę szkolną w ramach Dni Kultury Szkolnej. W finale ustnym uczestniczyło sześć dwuosobowych drużyn, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach pisemnych: I I/T; I A; I N; I M; II T i II A.
Drużyny rywalizowały ze sobą, starając się poprawnie odpowiedzieć na pytania dotyczące języka polskiego i literatury…
Część językowa składała się z czterech pytań, w których chodziło o użycie w podanym zdaniu poprawnej formy liczebnika, rzeczownika lub czasownika. Na część literacką składały się trzy pytania: skąd pochodzą cytaty (każda drużyna miała odgadnąć pochodzenie dwóch cytatów); w jakich utworach wystąpiły trzy postaci literackie oraz na podstawie maksymalnie trzech podpowiedzi odgadnąć czyja to biografia (chodziło oczywiście o pisarzy).
Największą liczbę punktów otrzymała drużyna z kl. II A w składzie: Wiktoria Chaim  i Natalia Patulska. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z kl. I N: Jakub Kuczek i Tomasz Łoboda. Trzecie miejsce ex aequo przypadło reprezentantom kl. 1 I/T – Angelika Złotowska i Grzegorz Englart i kl. 1 M – Marek Gasiciel i Mateusz Patyk. Członkowie drużyn, które zajęły miejsca – pierwsze i drugie otrzymają nagrody podczas uroczystości podsumowania Szkolnych Dni Kultury.
Gratuluję odwagi wszystkim, którzy zgłosili się do udziału w konkursie! Podziękowania składam Pani Teresie Moczyróg za pracę w jury, Magdalenie Mędali z kl. II A za prowadzenie konkursu i Tomkowi Koziołowi z kl. II E za obsługę techniczną – L. Olejnik