23 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Światowy Dzień Języka Angielskiego to jedno z oficjalnych świąt Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przypada on na dzień 23 kwietnia i uznawany jest za datę narodzin oraz śmierci

Williama Shakespeare’a.

Język angielski jest najpopularniejszym językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie . Co więcej, język angielski jest językiem urzędowym bardzo dużej liczby państw , szacuje się, że jest ich ponad 60. Język angielski jest również językiem operacyjnym w wielu oficjalnych instytucjach. Jest oczywiste, iż znajomość angielskiego jest jedną z podstawowych umiejętności wymaganych na rynku pracy, cenioną przez pracodawców. Jest również nieodzowna podczas jakichkolwiek wyjazdów zagranicznych. Nie bez powodu mówi się, że obecnie język angielski to nowa “lingua franca”, nowoczesna łacina. Bywa określany jako pierwszy uniwersalny nowożytny język ludzkości. Dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym, językiem biznesu, opracowań naukowych, językiem który swoje ogromne upowszechnienie komunikacyjne zawdzięcza miedzy innymi wszechobecnemu Internetowi.

Dzień Języka Angielskiego to wspaniała okazja dla uczniów naszej szkoły aby sprawdzić swoją wiedzę w konkursie z wiedzy o krajach anglosaskich. “Liczba chętnych uczniów którzy zgłosili się do konkursu przerosła moje oczekiwania. Bardzo mnie cieszy fakt że jest takie zainteresowanie i życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy – mówi pani Beata Kotaś – organizatorka konkursu. “Good luck for everyone and let the best win!”- dodają pozostałe nauczycielki angielskiego trzymając “fingers crossed” za swoich uczniów.

Anglistki ZST