47 Olimpiada Wiedzy Technicznej

W poniedziałek 1.02 2021 r. w godz. 1000-1400 w auli Zespołu Szkól Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbędą się zawody okręgowe 47 Olimpiady Wiedzy Technicznej. Ze względu na konieczność zachowania obowiązujących przepisów sanitarnych, uczestnicy muszą przyjść na zawody w maseczkach ochronnych, zachowywać wymagany przepisami odstęp od innych uczestników. Uczestnik podczas zawodów musi dysponować: smartfonem/tabletem/laptopem/telefonem komórkowym z aktywną transmisją danych, ze stabilnym łączem internetowym i Internetem.
Jest to drugi etap tej olimpiady, z którego zostanie wyłoniona ścisła czołówka krajowych GIGANTÓW TECHNIKI, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału.
Zawody rozgrywane są w jednej grupie tematycznej elektryczno – elektronicznej. Do II etapu zakwalifikowało się 55 uczniów z 4 szkół. Z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu (46 uczniów), których opiekunami są p. Andrzej Kościółek i p. Józef Pomietło, z Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie zakwalifikował się Jakub Wnęk z 4N, którego opiekunem jest p. Zygmunt Nędza, z Zespołu Szkół Mechaniczno–Elektrycznych w Tarnowie (1 uczeń), którego opiekunem jest p. Paweł Obal oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach (7 uczniów), których opiekunem jest pani Renata Stój.

Skład Małopolskiego Komitetu Okręgowego OWT w Tarnowie wchodzą:

1. Przewodniczący: Renata Łabędź
2. Członek: Barbara Pajdo
3. Członek: Władysław Strejczek
4. Sekretarz: Iwona Sztorc

Zawody II stopnia polegają na rozwiązaniu 2 z 3 zadań z wybranej uprzednio grupy tematycznej. Czas na rozwiązanie zadań to 2,5 h.
Wszystkim uczestnikom kibicujemy i życzymy zakwalifikowania się do finału OWT.

mgr inż. Zygmunt Nędza