Sukcesy

Wyniki konkursu na Najlepszego Informatyka ZST oraz eliminacje do OOWEE na AGH (w kategorii Informatyka)

W poniedziałek, 11 stycznia, odbył się konkurs na Najlepszego Informatyka ZST połączony z eliminacjami na olimpiadę OOWEE (w kategorii Informatyka) na AGH w Krakowie. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać kilka zadań z ogólnej Informatyki, tym samym zaprezentować swoje umiejętności w takich tematach jak tworzenie formuł obliczeniowych, umiejętność pracy z tekstem, tworzenie bazy danych czy programowanie. Poza uzyskaną liczbą punktów liczył się także czas ukończenia testu.

Miejsca na podium szkolnym prezentują się następująco:

  1. Więcek Jakub 3IA
  2. Kryzia Wiktor 4IA
  3. Woźny Kamil 4IB
  4. Wołek Dawid 4IA

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tegorocznej edycji olimpiady OOWEE, organizator określił nowe zasady rozgrywania kolejnego etapu konkursu. Najważniejsza zmiana to zmniejszenie (niestety) liczby uczestników reprezentujących szkołę w danej kategorii do zaledwie dwóch.
Tym samym, zgodnie z decyzją OOWEE, jedynie dwie pierwsze osoby zakwalifikowały się do kolejnego etapu (przeniesionego na koniec lutego).
Finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Strona konkursu:
http://oowee.agh.edu.pl/