Sewilla – 5. dzień stażu

Piąty dzień stażu elektronicy rozpoczęli od intensywnego kursu języka hiszpańskiego. Pod czujnym okiem Martiny ćwiczyli już dialogi, poznawali nowe słówka i zwroty. W tym czasie informatycy zajmowali się instalowaniem serwera, jego aktualizowaniem i sprawdzaniem poprawności instalacji. Podczas gdy jedna grupa elektryków rozbudowywała i modernizowała istniejącą instalację elektryczną, druga przyjmowała sprzęt do naprawy, przygotowywała protokół naprawy, narzędzia do demontażu podzespołów, lokalizowała usterki, dobierała części zamienne. Następnie wymieniała uszkodzone podzespoły, kontrolowała poprawność połączeń, dokonywała próbnego uruchomienia i sprawdzała poprawność działania urządzenia według procedur serwisowych. Kiedy elektrycy i informatycy rozpoczęli swoje zmagania z językiem hiszpańskim, elektronicy zajęli się lokalizacją uszkodzonych elementów. Testowali moduły sterujące, czujniki. Dokonywali pomiarów parametrów charakterystycznych, następnie analizowali wyniki pomiarów i testów, określali rodzaj i miejsca usterek.