ZST

7. DZIEŃ STAŻU ZAGRANICZNEGO

Kolejny dzień pracy z wizytą monitorującą w tle. Elektronicy m.in. zaprogramowali rejestrator przez sieć, dodali użytkowników systemu i nadali im określone uprawnienia, zaktualizowali wiedzę o nowinkach technicznych. Elektrycy m.in. robili przeglądy  układów elektrycznych, wyposażenia, komponentów, by rozpoznać niebezpieczeństwa, usterki, dokonać zmiany bądź naprawy i zapewnić zgodność z wymaganymi parametrami, testowali układy elektryczne, badali ciągłość przewodów w instalacjach, sprawdzali osprzęt, aby zapewnić kompatybilność i bezpieczeństwo systemu. Jednocześnie systematyczne wraz z pracownikami firmy analizowaliśmy projekty układów elektrycznych i elektronicznych w celu ich ewentualnego ulepszenia. Wykonywaliśmy inne zadania przydzielone nam przez opiekuna stażu. Dokumentowaliśmy pracę i stosowaliśmy zasady BHP. 
Dyrekcja monitorowała dzisiaj przebieg stażu w firmach: Transmoduls, Elektrocenter oraz I.D.S. Odwiedzili również szkołę partnerską Veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Középiskolája és Szakiskolája, gdzie spotkali się z dyrekcją i nauczycielami zaangażowanymi w nasz projekt.
Po obfitym obiedzie w pensjonacie – free time, wypełniony zajęciami w podgrupach: rozgrywki karciane, gry, oglądanie filmów czy „gorąca linia” z … . Chętni odwiedzili pobliskie sklepy, by kupić pamiątki i prezenty. Po kolacji, jak zwykle – dzienniczki. Po raz kolejny cisza nocna przestrzegana dosłownie – cenna jest każda minuta odpoczynku po kolejnym dniu pracy.
 
Fotorelacja ze stażu:   https://drive.google.com/drive/folders/0B2RR7QIqy3-8YjAtWmNIYmlaMTQ?usp=sharing