Wyniki konkursu języka niemieckiego „Turbolandeskunde – die Schweiz”

15 marca br. w naszej szkole odbył się I etap konkursu Turbolandeskunde, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego i Goethe – Institut.

Do konkursu zgłosiło się łącznie 12 drużyn (36 uczniów) z klas 1 A, 1 I, 1 N, 2 A, 2 EM, 2 P, 3 TN
oraz 4 TEN.

Uczniowie rozwiązywali test w wersji dwujęzycznej ze znajomości historii, gospodarki, nauki, życia politycznego, kulturalnego, sportowego, tradycji oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. Tematem przewodnim była Szwajcaria.

Wyniki etapu szkolnego:

I miejsce: drużyna z kl. 2 A (Kamila Górka, Oliwia Kłusek, Julia Kuczera)

II miejsce: drużyna z kl. 2 A (Martyna Bogacz, Adrian Brygider, Izabela Radlińska)

III miejsce: drużyna z kl. 2 A (Patrycja Baran, Anna Dereń, Julia Dychtoń)

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie regionalnym, który odbędzie się 19 kwietnia.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy dobrych wyników i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach języka niemieckiego organizowanych w naszej szkole.

Anna Misiaszek, Daria Szydłowska