ZST

Udany występ szachistów ZST!

Zdjęcie0011-copyDnia 10.12.2014 r. rozegrane zostały Szachowe Mistrzostwa Tarnowa Szkół Ponadgimnazjalnych, świetnie w tych zawodach spisał się Wojciech Płaneta (I N). Odniósł 6 zwycięstw i jedną porażkę (z mistrzem Mariuszem Żuławińskim z V LO). W stawce 40 zawodników uplasował się na II miejscu i wywalczył awans do finału wojewódzkiego licealiady… Sukces tym bardziej cenny, że w przeciągu ostatnich 10 lat  to pierwszy taki awans w kategorii chłopców. Bardzo dobrze spisał się również Kamil Kot (II Ib), który zajął 7 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy Bartłomiej Kotniewicz (II Ia) i Mikołaj Możdżeń (III N) zajęli odpowiednio 26 i 35 miejsce. W kategorii dziewcząt Ewa Przybyło (III F) zajęła IX miejsce w stawce 16 zawodniczek.