EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY

W dniu 27.05.2017 uczniowie klasy IIN; Jakub Kołodziej i Kamil Kielich pod opieką nauczyciela fizyki Marka Gajdy wzięli udział w V finale Eksperymentu Łańcuchowego, który odbył się na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Eksperyment polegał na transportowaniu metalowej kulki za pomocą urządzeń wykonanych przez zespoły uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Podczas transportu kulek urządzenia miały wykorzystywać jak największą ilość zjawisk fizycznych i były połączone ze sobą w łańcuch. Urządzenie wykonane przez uczniów naszej szkoły miało nazwę „Tor przeszkód” i wzbudziło duże zainteresowanie uczestników oraz osób zwiedzających. Imprezie towarzyszyły wykłady pracowników naukowych UJ. Uczniowie naszej szkoły oraz ich opiekun otrzymali podziękowania od organizatorów imprezy.

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]