Podsumowanie Dni Techniki w ZST

Dni Techniki zakończone. Dwudniową imprezę otworzył i przywitał wszystkich przybyłych wicedyrektor Aleksander Łopata-Bernacki. Nasi goście to przedstawiciele Firmy ASTOR z Krakowa:
Małgorzata Rammel – zastępca dyrektora ds. Akademii ASTOR,
Artur Talaga – zastępca dyrektora oddziału ASTOR Kraków,
Grzegorz Makuch – student, praktykant roku ASTORA.
oraz przedstawiciele Firmy SONY CENTER Tarnów:…

Zbigniew Kolak – właściciel salonu Sony Centre w Tarnowie,
Dominik Ciochoń – Expert SONY,
Marcin Barszcz – Expert SONY,
Tomasz Słupek – przedstawiciel SONY Xperia,
Paweł Piątek – absolwent Zespołu Szkół Technicznych, doktorant Politechniki Krakowskiej.
Prowadzący Dni Techniki oraz jej organizator, Janusz Chmielewski, wprowadził w tematykę dwudniowego maratonu z Techniką. Zwrócił on uwagę na podstawowe elementy, niezwykle ważne w edukacji młodego, przyszłego Technika, takie jak: wiedza, umiejętności oraz kompetencje. Podczas trwania imprezy, podkreślano rolę drogi do sukcesu oraz kreatywności „Młodego Technika”. Dobre przykłady osób referujących oraz przedstawicieli poważnych i liczących się Firm na rynku krajowym, miały być drogowskazem dla uczniów Naszej szkoły.
Poniżej prezentujemy zestawienie osób referujących wraz z tematami ich wystąpień:
Paweł Piątek – „Optymalizacja położenia robota przemysłowego przy użyciu algorytmu genetycznego”,
Grzegorz Makuch – „Początek kariery – praktyki w Firmie ASTOR”,
Artur Talaga – „Prezentacja robota Kawasaki”,
Dominik Ciochoń oraz Marcin Barszcz – SONY Live czyli „Prezentacja nowoczesnych rozwiązań technicznych w sprzęcie AVT Firmy SONY”,
Artur Talaga – „Prezentacja paneli operatorskich”.
Uczniowie klasy 3 TESK prezentowali nowoczesny sprzęt pomiarowy, stosowany podczas zajęć dydaktycznych w pracowni elektronicznej pod czujnym okiem opiekuna Andrzeja Kiecia.
Swoje prace praktyczne prezentowali też uczniowie z klasy 3 TSK. Prace te uczniowie wykonali w ramach zajęć warsztatowych, prowadzonych w pracowni elektronicznej przez Andrzeja Kiecia.
Miejmy nadzieję, że młodzi „adepci sztuki technicznej”, będą w przyszłości stanowili o sile i potędze polskiej gospodarki nie tylko w dziedzinie elektroniki czy automatyki.
Jeden warunek, uczniowie muszą być kreatywni i tego staramy się ich nauczyć.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, mówił i pisał Albert Einstein.
Dodając do tego wiedzę, umiejętności oraz kompetencje, można osiągnąć sukces.
Zaproszenie na „SONY Day” zakończyło pierwszy Dzień Techniki w ZST.
Drugi dzień, jak wcześniej pisano, rozpoczął się od „Prezentacji nowoczesnego sprzętu firmy Sony”.
Panowie – Dominik Ciochoń oraz Marcin Barszcz w sposób perfekcyjny i z poczuciem humoru poprowadzili młodzież, zgromadzoną w Auli szkolnej, przez „gąszcz technologiczny” sprzętu Audio Video. Na naszą imprezę przybył specjalnie pan Tomasz Słupek, przedstawiciel SONY Xperia, aby zademonstrować nowe modele smartfonów SONY.
Ostatnim punktem SONY DAY były prezentacje konsoli do gier. Przeprowadzone na nich gry i zabawy dostarczyły zgromadzonym wiele radości. Śmiechu nie było końca, a nasi główni prezenterzy wystąpili w strojach niczym z filmu „Faceci w czerni”.
Tym miłym akcentem zakończyły się Dni Techniki w ZST.
Dziękuję Dyrekcji za pomoc w koordynacji działań organizacyjnych, wszystkim osobom prezentującym swoje referaty, Firmom ASTOR oraz SONY CENTRE.
Dziękuję uczniom klas 3TESK oraz 3TIN, którzy wzorowo pełnili funkcję obsługi technicznej Dni Techniki, wspomagając mnie technicznie oraz organizacyjnie. Dziękuję też uczennicom klasy 1 FOT za wykonanie zdjęć.
Janusz Chmielewski