Zawody okręgowe 39 OWT – spełnienie pasji i marzeń uczniów

To było 35, kolejne już udane spotkanie uczniów i nauczycieli w Zespole Szkół Technicznych. Dzień 10 stycznia 2013 przeszedł do historii. Zawody okręgowe OWT zakończone. Teraz musimy czekać na wyniki, oby pozytywne.
Nasze 39 spotykanie  na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej możliwe jest dzięki licznej grupie młodzieży, która pragnie pogłębiać zainteresowania techniką. Potwierdzeniem tego jest udział uczniów naszego okręgu w zawodach centralnych w każdej edycji…
To, że ta, jakże trudna Olimpiada, ma tak ogromny dorobek, jest zasługą pracowitej i ambitnej młodzieży oraz licznego grona nauczycieli pomagających uzdolnionym uczniom.
Do zawodów okręgowych XXXIX  OWT, zorganizowanych przez Małopolski Komitet Okręgowy – Delegatura w Tarnowie, zakwalifikowano        40 uczniów spośród  441  biorących udział w zawodach szkolnych                      w 15  szkołach między innymi z Nowego Sącza, Gorlic, Nowego Targu, Szczucina i Tarnowa.

Zawody  rozegrane były w dwóch grupach tematycznych:
–        elektryczno – elektronicznej  –  34  zawodników,
–        mechaniczno  – budowlanej  –     6 zawodników.

Liczymy, że zakończone zawody będą kontynuacją znakomitych osiągnięć uczniów naszego okręgu, w tym również naszej szkoły
Szczególne podziękowania należą się dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych – gospodarzom dzisiejszych zawodów. Przypomnieć należy,       że właśnie w tej szkole Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy Technicznej  organizowane są  już od  35 lat. Przez te lata szkoła może poszczycić się wieloma Finalistami oraz Laureatami tej Olimpiady.

Na bieżącą edycję OWT przybyli zaproszeni goście, a wśród nich:

Urszula Blicharz   Dyrektor Delegatury Kuratorium, delegatura Tarnów,  przewodnicząca Komitetu Okręgowego OWT, delegatura w Tarnowie
Jacek Sumera      Prezes NOT-u  Rada w Tarnowie
Łukasz Mąka       przedstawiciel firmy ASTOR z Krakowa

Z ramienia władz Olimpiady funkcję sekretarza Delegatury Małopolskiego Komitetu Okręgowego,   jak zwykle nienagannie, pełniła Pani Barbara Pajdo.

Rolę Jury pełnili:
Andrzej Witkowski – Przewodniczący Jury w grupie mechaniczno-budowlanej
Andrzej Szlanta – Przewodniczący Jury w grupie elektryczno-elektronicznej
Władysław Strejczek  – Członek Jury Komitetu Okręgowego

Razem z uczniami przybyli opiekunowie grup młodzieży.
Rolę gospodarza pełnił dyrektor szkoły Krzysztof Kołaciński.
Stroną organizacyjną zawodów zajmował się tradycyjnie Janusz Chmielewski. Należy podkreślić, że wśród uczniów biorących udział w Olimpiadzie był uczeń klasy 3 TSK, który został Finalistą 38 OWT.
Tradycyjnie od wielu lat nasza szkoła może liczyć na pomoc ze strony Firm zaprzyjaźnionych, pełniących jednocześnie rolę firm współpracujących.
Do  ich grona należy zaliczyć:

Grupa Azoty
ASTOR Kraków

Patronat medialny sprawują
TEMI
Radio RDN

Grupa Azoty ufundowała pamiątki dla uczestników zawodów.
Natomiast Firma ASTOR ufundowała Voucher w formie dowolnego, darmowego kursu szkoleniowego dla ucznia ZST, który osiągnie najlepszy wynik w zawodach okręgowych.