10. dzień stażu projektu „Start na europejskim rynku pracy”

Piątek to ostatni dzień naszego stażu. Po raz ostatni wyruszyliśmy do naszych firm. Ten dzień był dla nas wszystkich dniem wyjątkowym i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Podczas procesu produkcyjnego technicy mechanicy operowali frezarką CNC pod kontrolą operatora. Wykonywali detale na frezarce CNC zgodnie z dokumentacją techniczną. Mierzyli wykonywane detale, wprowadzali korekcję wymiarów detali. Wymieniali uszkodzone elementy oraz narzędzia skrawające. Konserwowali frezarkę po zakończeniu produkcji. Uzupełniali materiały eksploatacyjne (chłodziwo, oleje). Na zakończenie sporządzali protokół poprodukcyjny.

Technicy elektronicy wykonywali prace warsztatowe – naprawiali sprzęt – układy automatyki z wyjściami przekaźnikowymi.

Technicy elektrycy lokalizowali i usuwali usterki w instalacji elektrycznej np. w sytuacji braku zasilania urządzeń odbiorczych.

Po wykonaniu zadań, jeszcze tyko kilka pamiątkowych zdjęć i pora się pożegnać. Te dwa tygodnie były dla nas wszystkich czasem, który maksymalnie wykorzystaliśmy by rozwinąć swoje umiejętności oraz kompetencje zawodowe jak i językowe. Wiele się nauczyliśmy i możemy wracać do domu z poczuciem, że nie był to czas owocnie spędzony.

Na zakończenie mogliśmy jeszcze wykazać się sprawnością sportową w rozegranym meczu piłki nożnej z drużyną z zaprzyjaźnionej szkoły w Veszprém.

Wieczorem zabraliśmy się za pakowanie bagaży. Jutro z samego rana wyruszamy w podróż powrotną.

Link do relacji: