ZST

Astor w ZST

Dzięki dobrej współpracy Szkoły z firmą ASTOR, uczniowie z klasy IV  o specjalności: TSK –  Systemy Komputerowe raz TES – Elektronika Stosowana, mogli  pracować podczas zajęć z pracowni na sprzęcie wypożyczonym z firmy ASTOR.
Do dyspozycji uczniów były:
– panele operatorskie ASTRADA oraz QUICK PANEL
– serwonapęd VersaMotion, stosowany w maszynach CNC
– radiomodemy firmy SATEL…

Uczniowie zapoznali się z nowoczesną technologią stosowaną w przemyśle w zakresie sprzętu oraz oprogramowania. W obsłudze nowoczesnego sprzętu pomagały dokumentacje pobrane ze strony firmowej www.astor.comSerwonapęd serii VersaMotion
Serwonapędy serii VersaMotion są stosowane w układach sterowania prostych maszyn. Umożliwiają realizację precyzyjnego sterowania pracą osi, poprzez kontrolę pozycji, prędkości i momentu siły.
Funkcjonalne panele operatorskie ASTRADA
Astraada HMI Panel to rozwiązania adresowane do osób poszukujących w panelach operatorskich rozbudowanych możliwości funkcjonalnych, otwartości komunikacyjnej oraz wysokiej jakości wykonania przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny..
Wydajne panele QUICKPANEL
Standardowym wyposażeniem wszystkich paneli jest dotykowa matryca TFT, obsługująca do 32000 kolorów, a ekran operatorski może mieć przekątną od 6” do 15”. W zależności od wersji panelu dostępne są: dwa niezależne porty szeregowe, Ethernet oraz USB. Szybką i niezawodną pracę w każdej sytuacje gwarantuje 64MB pamięci RAM (z możliwością rozbudowy do 128MB).
Radiomodemy SATEL
Radiomodemy SATELLINE pracujące w paśmie wolnym są w pełni przeźroczyste dla protokołu transmisji, dzięki czemu mogą być stosowane do łączenia wszelkich urządzeń komunikujących się za pośrednictwem łączy szeregowych. Zakres częstotliwości 868 – 870 MHz pozwala na pracę urządzeń bezprzewodowych bez formalności i dodatkowych kosztów.