ZST

Eliminacje XIII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej

Dnia 20 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbyły się eliminacje XIII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej dla Tarnowa i powiatu tarnowskiego, organizowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy”.
Zespół Szkół Technicznych jak zwykle był tam licznie reprezentowany. Z racji członkostwa  w „Sokole” organizatorkami eliminacji były Panie: Anna Damian i Lucyna Olejnik Konkurs prowadził Marek Szczepanik, uczeń klasy III TIN A. W kategorii recytatorskiej wystąpili: Joanna Giemza i Paulina Pietrzak z kl. II LO d oraz Jakub Nowak z kl. I TIN. W kategorii wokalno-instrumentalnej Zespół Szkół Technicznych był reprezentowany przez Joannę Giemzę, Natalię Jaroszek i Annę Baran, której akompaniował Robert Łuczkowiec. Ten duet znalazł uznanie jury, zajmując drugie miejsce. Sukcesem zakończył się też występ pierwszoklasisty – Jakuba Nowaka, który zdobył trzecie miejsce w kategorii recytatorskiej.
Zarówno Kuba, jak i Anka z Robertem wystąpią 3 maja w Tarnowskim Teatrze podczas finału XIII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, który jest elementem obchodów święta narodowego – rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym mieście. Zapraszamy chętnych do kibicowania naszym uczniom, podczas rywalizacji o tytuł zwycięzcy poszczególnych kategorii. Rozpoczęcie koncertu – godz. 16.00, wstęp wolny.