ZST

DNI TECHNIKI ZST 2015

PLAKAT program z 26 maja baner1Zespół Szkól Technicznych im. Ignacego Mościckiego 

w Tarnowie Mościcach 

28-29.05.2015

Impreza ta ma charakter otwarty i kierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych średnich oraz studentów a także pozostałych zainteresowanych TECHNIKĄ.
TO MUSISZ ZOBACZYĆ! WSTĘP WOLNY
JAK TECHNIKA WSPOMAGA SPORT
ROBOTY, CIEKAWE DOŚWIADCZENIA, WARSZTATY, UZNANE FIRMY W KRAJU I NA ŚWIECIE….
 
 

PROGRAM DNI TECHNIKI

W Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach, w dniach 28 i 29.05.2015 odbędą się Dni Techniki, które warto odwiedzić. Impreza ta ma charakter otwarty i kierowana jest przede wszystkim do uczniów szkól średnich, gimnazjalnych oraz studentów.
 
Zapraszamy również naszych absolwentów.
 
Tak duże przedsięwzięcie możliwe jest dzięki związkom łączącym Szkołę z Grupą Azoty S.A., Zakładami Mechanicznymi Tarnów, firmami ASTOR Sp. z o.o. z Krakowa oraz F&F Home Radio z Pabianic. Biorą one udział w pokazach i prezentacjach najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oraz swoich osiągnięć.
 
ZST współpracuje również z uczelniami wyższymi między innym Akademią Górniczo – Hutniczą i PWSZ Tarnów oraz ze stowarzyszeniami technicznymi: Naczelną Organizacją Techniczną, Stowarzyszeniem Elektryków Polskich i Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.
 
W czasie Dni Techniki zaprezentują się koła naukowe AGH INTEGRA i PIORUN, Zakłady Mechaniczne w Tarnowie, firma ASTOR, F&F, MOTOROLA SOLUTIONS a także SKODA oraz VW Gładysz ze swoimi samochodami wyścigowymi.
Prezentowane też będą firmy sprzedające sprzęt sportowy dla biegaczy RUNSHOP oraz BIENIASZ BIKE – dla rowerzystów (są to firmy uznane na rynku lokalnym).
Przedstawiciel firmy ESET omówi tematykę z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz zaprezentuje się też jako członek grupy DRAGON SECTOR, która jest  najlepszym polskim zespołem i aktualnym mistrzem świata w konkurencji CTF.
Firmy ASTOR oraz MOTOROLA SOLUTIONS poprowadzą warsztaty dla młodzieży w zakresie „Programowanie robota EPSON  w środowisku RCV5”, oraz ”Programowanie robota w środowisku Robocde”.
Firma ASTOR z Krakowa zaprezentuje stanowisko zrobotyzowane oparte na technologii firmy EPSON a prezentację na temat przewodni „Od Technika do Inżyniera” zaprezentuje pracownik firmy p. Łukasz Mąka.
Zakłady Mechaniczne Tarnów będą prezentować swoje produkty, między innymi profesjonalną mobilną strzelnicę treningową przeznaczoną dla wojska i policji.
W trakcie Dni Techniki ciekawe referaty przedstawią: dr inż. Marek Długosz (Adiunkt Katedry Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH),  p. Artur Kopeć (Członek Zarządu Grupy Azoty S.A.) oraz p. Tomasz Kieć (dyrektor Centrum Badawczo – Rozwojowego Zakładów Mechanicznych Tarnów).
 
Patronat Medialny sprawują:
 
TEMI
RDN MAŁOPOLSKA
IMAVTV
Tarnowska.tv
MiL
Moscice.pl
PLAKAT program z 27 INTERNET