Dzień Otwarty ZST

W czwartek 31 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych progi Zespołu Szkół Technicznych odwiedziło  wielu uczniów klas ósmych. W role przewodników wcielili się starsi koledzy z klas drugich, trzecich i czwartych. Odwiedzający mieli nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, ale również poczuć atmosferę, jaka panuje tutaj na co dzień.

W budynku głównym można było zobaczyć między innymi sale lekcyjne, lekcje wychowania fizycznego w sali gimnastycznej i siłowni, stoisko Motoklubu ZST, bibliotekę szkolną a w auli szkolnej zapoznać się z ofertą przedmiotów ogólnokształcących i kół zainteresowań. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych na tę okazję quizach i w nagrodę za poprawne odpowiedzi zdobyć słodkie nagrody. Naszym gościom zaprezentowały się także zespoły muzyczne. W kawiarence literackiej można było chwilę odpocząć i skosztować różnych wypieków i wypić ciepłą herbatę i kawę.

W budynku pracowni czekały natomiast prezentacje poszczególnych kierunków. Tutaj uczniowie szkół podstawowych mieli okazję podejrzeć, jak starsi koledzy przygotowują się w ramach lekcji przedmiotów zawodowych i kształcą pod okiem nauczycieli umiejętności w danym zawodzie.

Dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli odwiedzić nas w ubiegłym tygodniu, mamy dobrą wiadomość.

Kolejny Dzień Otwarty w naszej szkole odbędzie się 30 maja br. Serdecznie zapraszamy!

fot. Daria Grabczyńska 2tf

fot. Wojciech Kania 2tf

fot. Piotr Migda 2tf

inne fotografie: