„Dzień sportu” Zespołu Szkół Technicznych

W miniony piątek tj. 7.06 klasy trzecie i czwarte pisały egzamin zawodowy a klasy pierwsze i drugie miały przyjemność ten czas spędzić na świeżym powietrzu biorąc udział w dniu sportu ZST.

Dzień zaczął się zbiórką przed szkołą skąd uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli nad Dunajec, gdzie na terenie ośrodka wypoczynkowego „Rybitwa” nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali wiele atrakcji. Dzień Sportu zaczął się od przywitania wszystkich uczestników, przedstawienia programu zajęć a następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez panią Renatę Zgłobicką, którą wspierały cheerlederki z grupy Voltage.

Następnie rozpoczęły się turnieje w piłkę nożną gdzie 7 klas wystawiło swoje reprezentacje 1P, 1T, 1F, 1E, 2TEM, 1I, 1N oraz turniej piłki siatkowej, tutaj 6 klas reprezentowali uczniowie z 1A, 1T, 2I, 2PT, 1N, 2F. Turniej piłki nożnej rozgrywany był na pełnowymiarowym trawiastym boisku systemem pucharowym. Nnajlepsi okazali się zawodnicy klasy 1E, którzy w meczu finałowym pokonali klasę 1N 2:1. Turniej piłki siatkowej rozgrywany był systemem każdy z każdym i w tej rywalizacji najlepsi okazali się zawodnicy z klasy 1T.

Oprócz turniejów uczniowie aktywnie spędzali czas grając w piłkę koszykową, w siatkonogę, badminton. W przerwie mieliśmy okazję podziwiać występ dziewczyn z  Academy All Stars,  które dały piękny pokaz cheerlederingu.

Ponadto uczniowie, którzy nie brali udziału w turniejach mogli zapoznać z zasadami gry w bulle pod okiem pana Adama Kałużnego emerytowanego nauczyciela wychowania fizycznego, który jest propagatorem tej dyscypliny sportu w Tarnowie i rozegrać mini turnieje.

Dzięki uprzejmości firmy  Topicar, która ufundowała naszym uczniom  możliwość skorzystania z atrakcji firmy  „Sezonowo na sportowo” Szczepana Bielaka , młodzież z miała okazję aktywnie spędzić czas z  Bumber ballami oraz postrzelać z łuku do celu.

Jako ostatni punkt programu były zajęcia z trenerami z Klubu Unit 37, gdzie można było sprawdzić swoją wytrzymałość, siłę, koordynację – cech motorycznych ważnych w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu na co dzień, oraz dowiedzieć się jak trenować sporty siłowe, od czego zacząć, jak się odżywiać trenując oraz wiele innych wiadomości ze świata  CrossFit.

Dzień sportu zakończył się tanecznie. Wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami zatańczyli znany taniec integracyjny belgijkę .

Dziękujmy wszystkim uczestnikom za aktywne i bezpieczne uczestnictwo z grach i zabawach, dziękujmy wszystkim opiekunom i wychowawcom za dobrą współpracę oraz firmom i osobom które przyczyniły się do tego że ten dzień był pełen atrakcji.

Szczególne podziękowania dla pani wójt gminy Wierzchosławice Małgorzaty Moskal za udostępnienie i przygotowanie terenów sportowo rekreacyjnych w Ostrowie.

Nauczyciele wychowania fizycznego.