AKAPIT AGH

ELEKTRYCY ZST – FINALISTAMI XLIII OOWEiE AGH !

Z powodu pandemii nie odbyła się cześć finałowa Olimpiady w Szczecinie, do której zakwalifikowali się dwaj uczniowie z klasy 4 E  Przemysław Kusior i Kacper Pietrusiak. Reprezentowali naszą szkołę wśród 132 elektryków z Polski !

W półfinałach Przemek zajmował 1 miejsce, a Kacper był na miejscu 4, takiego wyniku dawno nie osiągnęli olimpijczycy  ZST. Pozostali uczniowie ZST brali udział w kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, informatyka i mechatronika. Naszym marzeniem było zajęcie miejsca na „PUDLE” indywidualnie i zespołowo, niestety, koronawirus nam uniemożliwił  osiągniecie sukcesu, na który pracowaliśmy intensywnie 4 lata. Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do finału otrzymali na pocieszenie tytuł „Finalisty”, dzięki któremu mają otwarte bramy Uczelni Technicznych w całej Polsce, bez postępowania rekrutacyjnego.

Zadaję sobie pytanie – jak się czują nasi Olimpijczycy, którzy mieli życiową  szansę bycia najlepszym elektrykiem w Polsce. Mam nadzieję, że  na studiach wykorzystają zdobytą  wiedzę w ZST, powtórzą swój sukces,  będą się szczycić ukończeniem naszej szkoły  z wyróżnieniem.

Gratuluję Finalistom w imieniu dyrekcji ZST, grona pedagogicznego, wychowawczyni Teresy Moczyróg i braci szkolnej.

                                                                                Robert Hosaja