English Day Quizlet Competition czyli English can be Fun!

23 Kwietnia uznawany jest za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare’a – genialnego angielskiego dramatopisarza, który jest niezwykle ważną postacią w kulturze anglosaskiej.

Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej właśnie ten dzień ustanowiono Światowym Dniem Języka Angielskiego – najbardziej popularnego język świata. Aby zaakcentować to święto oraz zachęcić do nowoczesnych form uczenia się tego języka, zorganizowaliśmy w naszej szkole English Day Quizlet Competition. Chcieliśmy pokazać, że nauka języka obcego w obecnych czasach nie musi być trudna i żmudna, wręcz przeciwnie, może stanowić świetną zabawę, jeśli skorzystamy z właściwych narzędzi, takich właśnie jak Quizlet. Nasz konkurs podzielony był na 4 serie, każda dostosowana do poziomu i zakresu słownictwa realizowanego w klasach 1-4 (w konkursie nie brały udziału klasy maturalne). W każdej serii, czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne klasy z danego rocznika rywalizowały między sobą testując swoją znajomość słownictwa przy pomocy narzędzia Quizlet Live. Była to bardzo emocjonująca rywalizacja, wymagająca od uczestników drużyn umiejętności współpracy i wzajemnej pomocy. Wśród grup widać było pełną mobilizację i determinację, żeby wygrać. Z każdą minutą rozgrywki napięcie rosło, grupy żywiołowo reagowały zarówno na wygraną jak i przegraną w poszczególnych rundach. Po ostatecznym podsumowaniu wyników udało się wyłonić najlepsze zespoły.

 

Najlepsza drużyna z klas I – szych to drużyna z 1P:

Weronika Czupryna

Gabriela Ptak

Wiktoria Kędzior

Filip Poręba

Najlepsza drużyna z klas II – gich to drużyna z 2P:

Kacper Wiśniowski

Max Ptak

Kacper Krzyżanowski

Nikodem Kuta

Najlepsza drużyna z klas III – cich to drużyna z 3TI:

Kamil Radziszewski

Rafał Rapacz

Krystian Sułowski

Krzysztof Padło

Najlepsza drużyna z klas IV – tych to drużyna z 4TF:

Alicja Piesyk

Adrian Filip

Jakub Golonka

Jakub Łoboda

 

Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom!

Dziękujemy Panu Tomaszowi Pikusie za pomoc techniczną – zapewnienie niezawodnego Internetu podczas trwania wszystkich konkursów.

Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina – dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym. Zatem aby uczyć się angielskiego w sposób innowacyjny zachęcamy Was serdecznie do korzystania z różnych aplikacji dostępnych w sieci a szczególnie tych które proponują Wam i wykorzystują na lekcjach Wasi nauczyciele.

www.quizlet.com

Organizatorzy English Day Quizlet Competition

Beata Marchwicka-Świętek

Beata Kotaś

 

Film z English Day Quizlet Competition