ZST

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde

W niedzielę 4 czerwca uczennice klasy 3A Oliwia Kucharzyk, Monika Kurczab i Katarzyna Michoń reprezentowały naszą szkołę podczas III Ogólnopolskiego Etapu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego ” w Goethe Institut w Krakowie. Dziewczyny miały za zadanie przygotować w języku niemieckim prezentację na wylosowany temat z wiedzy o Szwajcarii, następnie zaprezentować ją przed jury i zgromadzoną publicznością.

 

W finale wzięło udział 17 drużyn z całej Polski. Drużyna naszej szkoły reprezentowała region tarnowski. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we współpracy z Goethe Institut w Krakowie.

Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uczennice do konkursu przygotowała pani Daria Szydłowska.

Uczennicom gratulujemy udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów z języka niemieckiego.

Chętne osoby zapraszamy już dzisiaj do udziału w przyszłorocznej edycji Turbolandeskunde.

Fotorelacja: 

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]