AKAPIT AGH

FINAŁ XLIV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ELEKTRYCZNEJ i ELEKTRONICZNEJ AGH

Dużym sukcesem zakończyła się XLIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, której finał  odbył się w Krakowie w dniu 26  marca 2021 r. Łukasz Niedziela z klasy IV N uzyskał tytuł LAUREATA  w kategorii  „Elektronika medyczna”,  zapewniając sobie tym samym upragniony Indeks na  wyższe uczelnie techniczne w Polsce. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się także uczniowie: Bartłomiej Huza z 2 N,  w grupie elektrycznej oraz  Maciej Górski z klasy 2TN,  w  nowej kategorii ”Automatyka”. Im do szczęścia zabrakło zaledwie po jednym punkcie. Mamy jednak nadzieję, że za rok uplasują się już na pozycjach medalowych i zdobędą  upragnione  tytuły Laureata lub Finalisty.

W imieniu własnym oraz Dyrekcji ZST chciałbym serdecznie pogratulować Łukaszowi ogromnego sukcesu i  życzyć  powodzenia na wyższej uczelni technicznej.

Podziękowania należą się również Panu Janowi Gębali za wzorcowe przygotowanie sal „Olimpijskich” do II i Finałowego etapu Olimpiady.

Szczegółowe wyniki olimpiady: http://oowee.agh.edu.pl/aktualnosci/wyniki-rozgrywek-iii-stopnia-etapu-finalowego-xliv-oowee/