ZST

Fototechnicy z ZST  w przedszkolu

przedszkoleUczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie spędzili dwa dni z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie Mościcach. Uczniowie klasy trzeciej o specjalności fototechnik zostali zaproszeni do przedszkola, które prowadzi odziały integracyjne, by z okazji Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych utrwalić  w obiektywie fotograficznym zabawy i zajęcia przedszkolaków. Sesja fotograficzna, w której dzieci wzięły udział była nietypowa również dlatego, że z założenia miały to być zdjęcia nie pozowane, nastawione na zatrzymanie chwili… Dzieciaki miały dobrą zabawę, rodzice otrzymali piękne zdjęcia na pamiątkę, a uczniowie kształcący się na kierunku fototechnik mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności i stworzyć niepowtarzalną galerię zdjęć. Dyrektor szkoły  Krzysztof Kołaciński podkreśla, że „Uczniowie którzy wybierają naukę w zawodzie fototechnik mają w Zespole Szkół Technicznych doskonałe warunki do kształcenia: profesjonalne studio fotograficzne, ciemnię oraz nowoczesną pracownię do zajęć z grafiki komputerowej. Największą wartością jednak jest kadra nauczycielska, uczniowie uczą się od najlepszych mistrzów w zawodzie jak np. znani fotograficy pan Piotr Bernacki czy Tadeusz Koniarz”.  Fototechnicy z ZST odnoszą sukcesy w ogólnopolskich konkursach jak np. Sandra Marciniak a ostatnio Izabela Mordawska w konkursie „Twarze”. Prace uczniów można obejrzeć nie tylko w szkolnej galerii na korytarzach szkolnych, lecz również na wystawach organizowanych poza murami szkoły. Absolwenci tego kierunku to nie tylko przyszli artyści fotograficy, lecz w znacznej mierze fachowcy przygotowani do wykonywania projektów multimedialnych oraz z zakresu grafiki komputerowej.