ZST

Podsumowanie czwartego sezonu Tarnowskiej Ligi Debatanckiej

logoMottem Tarnowskiej Ligi Debatanckiej jest cytat z Franka A. Clarka

„Znajdujemy spokój wśród tych, co się z nami zgadzają, ale rozwijamy się pośród tych, którzy mają odmienne poglądy.”

Uroczystą galą w tarnowskim teatrze zakończył się kolejny sezon TLD. Uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Przez cztery lata drużyna ZST wielokrotnie zmieniała skład i w sumie w TLD brało udział 39 uczniów ZST, chcących zmierzyć się z wyzwaniami, które niosą ze sobą wystąpienia publiczne i kulturalne, merytoryczne debatowanie. W bieżącym roku szkolnym drużynę ZST tworzyli: Dominik Fitrzyk (2IA), Katarzyna Łachut (1A), Monika Pawula (1IA), Jan Witek (1A), Konrad Poliński (1N), Grzegorz Żurek (1T), Konrad Stoszko (1T), Michał Nowak (1M), Michał Podlasiewicz (3A), Jakub Faliszewski (3IA), Marcin Wisz (3N), Emanuel Smołucha (2T), Dawid Siwiec (2T), Marek Kądzielawa (2N), Wojciech Kowalczyk (1A). W tym roku zabrakło dosłownie kilku punktów, żeby powalczyć na argumenty o finał. Lożę Mędrców przekonaliśmy swoimi argumentami w dwóch debatach z ZSB i II LO, podczas których dyskusja toczyła się na temat: „Bilans epoki romantycznej jest negatywny” oraz „Szczepionki skutecznie chronią nasze zdrowie”. 6 punktami przegraliśmy debatę z ZSME w temacie „Genetyczne ulepszanie człowieka to szansa na lepsze jutro” i w sumie pierwsza debata zaważyła o ostatecznym wyniku drużyny. Czwarty sezon TLD wygrała drużyna ZSME.

My jednak nie poddajemy się i będziemy walczyć w kolejnym sezonie, bo i tak w ostatecznym rozrachunku liczy się samorozwój i niezwykła przygoda, jaką jest udział w Tarnowskiej Lidze Debatanckiej. Ciągle się rozwijamy i dojrzewamy do poważnych, merytorycznych dyskusji.


Zdjęcia: fb TLD