„Góra Grosza”

Uwaga! Uwaga! Miło nam ogłosić, że zakończyliśmy akcję „Góra Grosza”, która trwała w tym roku od 21 listopada do 2 grudnia. Celem akcji prowadzonej  przez Towarzystwo „NASZ DOM” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym zbieranie funduszy na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych. W tym roku szczególna pomoc kierowana jest do małych domów dla dzieci, gdzie otrzymują one uczucie, zrozumienie i wsparcie, a także gdzie realizowane są programy mające na celu umożliwienie dziecku powrotu do domu rodzinnego.
Biorąc udział w XII edycji tej akcji zebraliśmy: 2808 jednogroszówek, 1814 dwugroszówek, 1503 pięciogroszówek, 816 dziesięciogroszówek, 536 dwudziestogroszówek, 177 pięćdziesięciogroszówek i 45 złotówek, co składa się na łączną kwotę 461 złotych i 71 groszy. Pieniądze zbierały dwa zespoły: Małgorzata Lupa (II LOd) i Dominik Gądek (II TM) oraz Jagoda Foszcz (II FOT) i Żaneta Wiśniewska (II FOT). Sumowanie zebranych funduszy nie było łatwym zadaniem, ale nasi uczniowie świetnie sobie poradzili. Górę grosza wytrwale liczyli: Dominik Gądek (II TM), Małgosia Lupa (II LOd), Marcin Zając (II LOd), Michał Bryg (II LOd) wspierani przez pomocników z II TEAP. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Wasza wrażliwość pozwala pomagać potrzebującym dzieciom. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani prof. Katarzyna Pokorny.