II etap OWT – Inżynieria w Elektroenergetyce

W dniu 4 stycznia 2023 r. tradycyjnie w Zespole Szkół Technicznych  w Tarnowie-Mościcach odbył się II etap Olimpiady Wiedzy Technicznej-Inżynieria w Elektroenergetyce. Jak co roku Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna (FSNT-NOT) jest organizatorem Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W tym roku odbyła się ona już po raz 50. Na początku pan dyr. Zespołu Szkół Technicznych Jacek Różycki przywitał głównego organizatora olimpiady, Prezes Naczelnej Organizacji Technicznej w Tarnowie panią Renatę Łabędź, panią Barbarę Pajdo – członka Komisji Okręgowej OWT oraz sekretarz panią Iwonę Sztorc.

Pan dyrektor przywitał również pana Andrzeja Kościółka opiekuna uczniów z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych z Nowego Sącza, którzy jako jedyni zakwalifikowali się do tego etapu.

Uczestnicy mieli do rozwiązania dwa zadania z trzech przygotowanych w przeciągu

150 minut.

Wszystkim uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do etapu centralnego.

 

Na laureatów czeka wiele nagród, między innymi:

  • dyplom oraz Zaświadczenie Laureata i finalisty OWT,
  • nagrody rzeczowe,
  • Prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki zgodne z uchwałami Senatów wyższych uczelni technicznych,
  • wyróżnienie otrzymuje również nauczyciel-opiekun Laureata OWT,

 

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom gratulujemy.

 

Koordynator

Zygmunt Nędza

fot. Weronika Kłusek 4tf