III miejsce w powiecie

Drużyna SKT PTTK „Wehikuł” w składzie: Mateusz Banaś (II TACH), Adam Jarzębak (III TSK), Sergiusz Rostek (II TM), reprezentująca ZST, zajęła III miejsce w etapie powiatowym XLI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Wśród mościckich szkół ponadgimnazjalnych drużyna ZST pokonała IV LO i ZSLiZ Nr 1. Ponadto wyróżnienie za tor kolarski otrzymał M. Banaś. Konkurencje odbyły się 17 kwietnia 2013 r. w Zakliczynie oraz na Jamnej.

W pierwszej części, w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, odbyły się:

  • kolarki tor sprawnościowy,
  • samarytanka (praktyczne udzielanie pierwszej pomocy i ocena apteczki),
  • test z zakresu krajoznawstwa, historii turystyki, topografii, przepisów ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy).
    Na wzgórzach Jamnej odbył się turystyczny marsz na orientację, w którym drużyna ZST zajęła II miejsce tracąc tylko 1 minutę do zwycięzcy.