ZST

Informacja z ostatniej chwili: Uczeń ZST wygrywa zawody centralne XXXIX OWT !

judasz

Jako jedyny reprezentant wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Tarnowa, Szymon Judasz – uczeń ZST z klasy 3 TSK, uzyskał tytuł Laureata XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, wygrywając z najlepszymi elektronikami z całej Polski. Oficjalny komunikat Komitetu Głównego OWT w Warszawie podaje, że nasz uczeń, Szymon Judasz, został laureatem XXXIX OWT,  najbardziej prestiżowej Olimpiady spośród wszystkich olimpiad technicznych, jakie odbywają się w kraju…

Wcześniej informowaliśmy już, że w  Bydgoszczy w dniu  14.04.2013 zakończyły się dwudniowe zawody centralne XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej, w których Szymon brał udział i chciał powalczyć o tytuł Laureata. W ubiegłym roku został już finalistą, więc teraz stanął przed szansą poprawienia swego rezultatu i dokonał tego w pięknym stylu. Uzyskał 85 punktów na 100 możliwych. To ogromny sukces dla ucznia i dla szkoły. Należy podkreślić, iż zadania do tego etapu Olimpiady opracowują i poprawiają, pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej, co świadczy o wysokim poziomie tych zawodów. Tytuł Laureata w grupie elektryczno-elektronicznej uzyskało 12 uczniów, z tego 4 z Małopolski.

Podsumowanie Olimpiady oraz wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 25 czerwca w Warszawie.

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska składa Szymonowi gratulacje.

Opiekun przygotowujący ucznia: mgr inż. Janusz Chmielewski