INNOWACYJNA HISTORIA – NOWE TECHNOLOGIE W SŁUŻBIE EDUKACJI

Niecodzienny pokaz z wykorzystaniem nowoczesnych technologii pozwolił uczniom naszej szkoły przenieść się na krótki czas w inną (historyczną) rzeczywistość.

Uczniowie klasy 2P i 2PT wzięli udział w pokazie złożonym z projekcji dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbyły się w technologii wirtualnej rzeczywistości.

W specjalnie zbudowanej  scenografii z wykorzystaniem urządzeń oraz kilkudziesięciu obrotowych foteli dedykowanych doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości zaprezentowano  atrakcyjne dla dzisiejszej młodzieży narzędzia edukacyjne rozbudzające w nich ciekawość i pasję do nauki.

Pokaz odbył się w ramach wspieranego przez MEN projektu, którego celem jest rozpowszechnienie nowych technologii jako skutecznych, angażujących narzędzi edukacyjnych, podniesienie kompetencji technologicznych, a przede wszystkim poniesienie poziomu wiedzy historycznej wśród młodzieży.

Lucyna Cygonik