„Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 8 czerwca 2018 r. pod patronatem czasopisma „Biblioteka w Szkole” odbywa się ogólnopolska akcja pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa. Poza tym chodzi o to, aby każdy uczestnik po prostu miło sobie poczytał w towarzystwie koleżanek i kolegów, to na co ma ochotę.

Zapraszamy wszystkie klasy wraz z wychowawcami do udziału w akcji, którą planujemy przeprowadzić w plenerze – w którymś z charakterystycznych dla Mościc miejsc. Warunkiem uczestnictwa jest zabranie ze sobą książki własnej lub wypożyczonej np. z biblioteki. Ze względów organizacyjnych w bibliotece szkolnej najlepiej pożyczyć książkę najpóźniej 7 czerwca. Na akcję czytania nie zabieramy ze sobą podręczników.

Akcji „Jak nie czytam, jak czytam” towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje:

Zachęcamy każdą z klas do wykonania plakatu propagującego książkę, czytelnictwo lub samą akcję. Plakat musi być zabrany przez klasę w miejsce czytania. Klasa, której plakat zostanie uznany za najlepszy zostanie nagrodzona dniem niepytania w tym roku szkolnym lub w pierwszym okresie następnego.

• Zachęcamy uczniów do tworzenia krótkich tekstów – limeryków, moskalików, fraszek itp. reklamujących książkę, czytanie lub bibliotekę. Te utwory będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki w bibliotece, począwszy od 10 maja lub tuż przed rozpoczęciem czytania. Nagrody dla autorów zostaną rozlosowane i wręczone podczas trwania akcji.

Organizacją akcji zajmuje się zespół w składzie:

W. Górowska-Kmieć, B. Łabno, T. Moczyróg i L. Olejnik