Jedyną harmonią, która daje duszy spokój doskonały, jest harmonia dorycka.

„Jedyną harmonią, która daje duszy spokój doskonały, jest harmonia dorycka”

Arystoteles

W roku Zbigniewa Herberta chcemy przybliżyć postać poety i jego twórczość.
Zaprosiliśmy młodzież do  czytania eseju „U Dorów”, pochodzącego z tomu „Barbarzyńca w ogrodzie”.  9 lutego podczas konkursu  uczniowie mówili zgromadzonej publiczności słowami Herberta o starożytnym Paestum, greckiej cywilizacji w Italii. Interpretatorzy czytający esej  zmierzyli się, z dużym powodzeniem, z  wyrafinowanym językiem poety. W drugiej części spotkania jego  uczestnicy  mieli okazję przyjrzeć się Herbertowi – jego biografii i twórczości, oglądając film ukazujący poetę w kontekście wydarzeń historycznych , które ukształtowały jego osobowość i światopogląd.
 W konkursie pięknego czytania zwyciężyli:
Łucja Wantuch uczennica klasy 2A –  zajęła I miejsce
Marek Krakowski uczeń klasy 2N – II miejsce
Kacper Żurowski uczeń klasy 1IB – III miejsce
 
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Organizatorki spotkania z Herbertem: Beata Łabno i Marta Kaczor