Jesienny Rajd Górski "TRAMP-2014"

W dniach 7-10 listopada 2014 r., jak co roku jesienią, odbył się, zorganizowany przez Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł”, Rajd Górski „TRAMP”. W imprezie uczestniczyło 18 osób, w tym 13 uczniów z klas: 1N, 1A, 1Ia, 1Ib, 2N, 2A oraz 3 absolwentów pod opieką prof. Pawła Golca i p. Rafała Szatko (absolwenta ZST). Trasa rajdu wiodła szlakami Masywu Śnieżnika (Sudety Wschodnie). Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczestnicy zdobyli szczyt Iglicznej i Śnieżnika, zwiedzili jeden z najwyższych w Polsce Wodospad Wilczki w Międzygórzu oraz najdłuższą w Sudetach Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, z przepięknymi stalagmitami, stalaktytami, stalagnatami.
FOTOGALERIA

Jesienne Rajdy Górskie „TRAMP” organizowane są od kilku lat w pasmach górskich Sudetów. Były już „TRAMP-y” w Górach Stołowych (2010), Karkonoszach (2011), Rudawach Janowickich (2012) i Górach Sowich (2013). W zeszłym roku główną atrakcją było zwiedzanie podziemnych miast hitlerowskich w okolicach Walimia – „Osówka” i „Włodarz”.
W tym roku odwiedziliśmy Masyw Śnieżnika – najwyższe pasmo górskie w polskiej części Sudetów Wschodnich, położone po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Tu na Trójmorskim Wierchu znajduje się jedyne w Polsce miejsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz: Bałtyckiego, Północnego i Czarnego.
Była to niepowtarzalna okazja aby być w tak odległych od Tarnowa górach Polski.
Organizatorem imprezy z ramienia Zarządu SKT była Agnieszka Wydziałkiewicz z kl. 2A.