Jubileusz SKT „Wehikuł”

W piątek, 22 kwietnia 2022 r. Szkolny Klub Turystyczny PTTK „Wehikuł” rozpoczął obchody Jubileuszu 30-lecia.
O godz. 13:15 w auli szkolnej ZST odbyła się Uroczysta Akademia Jubileuszowa, na którą przybyli, oprócz członków Klubu, liczna grupa absolwentów oraz Przyjaciół Klubu, nauczyciele będący opiekunami na klubowych imprezach, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Eryk Rutka oraz przewodniczący niektórych klas. Klubowiczów swoją obecnością zaszczycili: Dyrektor ZST mgr inż. Jacek Różycki, Prezes Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” p. Barbara Jarocka oraz Prezes Oddziału PTTK „Grupa Azoty” p. Krzysztof Pieńkowski.
Uroczystość piosenkami, w tym „Wehikułem czasu” zespołu Dżem, uświetnili szkolni muzycy. Po przedstawieniu historii Klubu, wystąpieniach gości, gratulacjach, życzeniach i urodzinowym torcie odbyło się spotkanie z podróżnikiem prof. UEK dr. hab. Marcinem Gębarowskim, który przedstawił prezentację ze swoich wypraw w góry świata.
Natomiast o godz. 17:00 na Campingu przy ul. Piłsudskiego odbyło się Ognisko Jubileuszowe, w którym wzięło udział 39 osób – klubowicze, absolwenci, nauczyciele – również z innych szkół oraz Dyrektor ZST.

fot. Kacper Wielgus 3tf

fot. Maciej Ciurej 3f