Konkurs Turbolandeskunde 2021/2022 etap regionalny

W piątek 22 kwietnia w Tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbył się etap regionalny VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i Krakowie.

Tematem tegorocznej edycji były Niemcy. W konkursie brało udział 13 drużyn m. in. z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa i okolic. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Niemiec zarówno w języku polskim, jak i w języku niemieckim.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Patrycja Pietrzak, Anna Szczepańska i Gracjan Siwiec (uczniowie klasy 3 TA) zajęła 4 miejsce. Wykazali się szeroką wiedzą z zakresu różnych dziedzin tj. geografii, historii, polityki, sztuki, kultury Niemiec.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć także w warsztatach prowadzonych w języku niemieckim przez panią Beatę Hadasz – prelegentkę Instytutu Goethego w Krakowie.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i zaangażowania. Życzymy dalszych sukcesów w konkursach z języka niemieckiego!